לשמור ולעסוק: פיתוח מרחב למידה בקהילות מקצועיות

אוכלוסיות יעד: 

חרדים עובדים

שלב פיתוח: 
יישום (N)
שותפים: 

מרכזי הכוון, איגודים מקצועיים וארגונים קהילתיים

מוקדי פעילות: 

ארצי

על התכנית: 

תוכנית "לשמור ולעסוק" נועדה לפתח מרחב מקצועי לחרדים עובדים. הקהילות יהוו כתובת מקצועית לפי ענפי תעשייה, אשר יספקו סל שירותים הכולל: קורסים וסדנאות, אירועי נטוורקינג, מפגשי מנטורינג, מאגר משרות ופורום להתייעצות מקצועית. בנוסף יתקיימו אירועים מיוחדים כגון האקטונים, וכו'.

מנהל הקהילה אמור לרכז את הפעילות הפנימית וכן לפתח קשרים עם גורמים מובילים בתעשייה כדי להתעדכן בפיתוחים חדשים. מידע זה יתורגם לבניית קורסים וסדנאות מתאימים אשר יביאו לשדרוג תעסוקתי של חברי הקהילה.

במסגרת התכנית יבנה מערך מנטורינג שמטרתו לחבר בין עובדים חרדים לבין עובדים בשוק העבודה הכללי וכך להרחיב את מערכת הקשרים וכן את המיומנויות התעסוקתיות של חברי הקהילה. יוקם פורום של מנהלי קהילות לשיתוף בידע ולחבר בין הקהילות המקומיות.

במהלך התוכנית ייבחן מודל פיננס לביסוס  הכלכלי של הקהילות.

 

מה מיוחד בתכנית הזאת?

למידה לאורך החיים info-icon והתמקצעות מתמדת הינם הכלים המשמעותיים לקידום תעסוקתי בעולם העבודה המשתנה. הכלים הנפוצים באוכלוסייה הכללית כוללים השתתפות בקורסים מתקדמים, השתייכות לקבוצות מקצועיות ושימוש במדיה החברתית. כלים אלה, לרוב, אינם נגישים לחברה החרדית עקב חסמים, ביניהם: פערים תרבותיים, אי קיומם של קשרים חברתיים מתאימים, חשש מפני המפגש עם העולם הרב תרבותי, חוסר נוכחות במדיה החברתית הכללית הגורם לחוסר היכרות ומידע על אפשרויות הקיימות. תכנית "לעסוק ולשמור" מקרבת את הכלים האלה אל העובדים בקהליה החרדית.

איך זה עובד: 

מטרת התכנית:

בניית מודל לפיתוח קהילות מקצועיות בחברה החרדית בהלימה למאפיינים של עולם העבודה המשתנה.בניית מודל לפיתוח קהילות מקצועיות ורשת תעסוקתית בחברה החרדית בהלימה למאפיינים של העולם העבודה המשתנה והמאפיינים הייחודים של עובדים חרדים.

 

מרכיבי התכנית:

- סדנאות

- ארועי נטוורקינג

- מנטורינג

- קורסים מקצועיים

- מאגר משרות

צוות ומבנה עבודה:

- מנהל תוכנית

- מנהלת הדרכה

- הפורום הטכנולוגי

- קהילת הפיננסים

- קהילת יוצרים סביבה

- איגוד המטפלים החרדים

מחקרים ופרסומים: 

את התוכנית ילווה מחקר הערכה של אוניברסיטת בן גוריון

צור קשר: 
מנהל התוכנית: בנצי שוורץ bentzisc@jdc.org