טאלנט דיגיטלי: כרטיס כניסה לקריירה בדיגיטל ובהייטק

אוכלוסיות יעד: 

כלל האוכלוסייה, מתוך המשתתפים - 50% אוכלוסיות מגוונות info-icon.

שלב פיתוח: 
הטמעה (A)
שותפים: 

Google, משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים.

מוקדי פעילות: 

מוסדות הכשרה מקצועית.

על התכנית: 

תוכנית "טאלנט דיגיטלי" פותחה בעקבות המחסור הקיים בכח-אדם במקצועות הדיגיטל, יחד עם ההכרה כי אין בתעשייה זו ייצוג מספק לאוכלוסיות מגוונות. התכנית מציעה מודלים של הכשרות גמישות במקצועות הדיגיטל, שמותאמות במדויק לצרכי השוק. התכנית כוללת בניית מסלולי לימוד איכותיים ויוקרתיים, תוך שיתוף פעולה הדוק של הממשלה עם מעסיקים מובילים בתחום, בבנייה ובהתאמה של תכניות הלימוד לצרכים בשטח.  

ההכשרה תתקיים במכללות מובילות בתחומים הרלבנטיים, וחלק מתכנית הלימודים תועבר על ידי נציגים מחברות מובילות בתעשייה. התכנית תספק תשתית של תכניות לימוד מעודכנות, שיטות לימוד מתקדמות, מעבדות וסגל הוראה איכותיים שימשכו סטודנטים בעלי מסוגלות תעסוקתית info-icon ויכולות לימוד גבוהות שיובילו מקצועית את השיווק הדיגיטלי ומקצועות ההייטק בישראל.

התכנית כוללת שלושה שלבים:

א. מנגנון לזיהוי מקצועות חדשים ונחוצים בהי-טק.
ב. פיילוט התנסות במקצוע חדש, מקצועות בתחומי הדיגיטל וההי טק.
ג. הפצה של הקורסים.  
מסלולי הלימוד המוצעים היום כוללים - מסלול Content and Social Media, מסלול SEO ומסלול Data Analysis.

 

מה מיוחד בתכנית הזאת?

תכנית "טאלנט דיגיטלי" מחברת בין תעשיית ההי-טק לבין אוכלוסיות מגוונות info-icon, אשר שיעור ההעסקה שלהן בתעשייה זו נמוך ביותר. התכנית נותנת מענה כפול - הן למעסיקים הזקוקים לעובדים מקצועיים, והן למשתתפים - ומאפשרת להם להכנס לעולם חדש.

סיפור הצלחה: 

אביב חניה בן 28 מבאר שבע הגיע לתכנית טאלנט דיגיטלי דרך מרכז התעסוקה של באר שבע - מעגלים. הניסיון התעסוקתי שלו כלל בעיקר עבודות כנציג שירות.

ביוני 2016 השתתף אביב בתכנית סטרייב, והתמקד בפיתוח יכולות בינאישיות ובבניית הקריירה שלו. במסגרת תכנית סטרייב, הוא התבקש לכתוב את החלום המקצועי שלו, וכתב שהוא רוצה לעבוד במשרד הפרסום McCann Valley במצפה רמון.

כעבור 8 חודשים, הרכז שלו מתכנית סטרייב הפנה אותו למיונים של טאלנט דיגיטלי. הוא התקבל להכשרה של 'מדיה חברתית ופיתוח תוכן', סיים את הקורס בהצלחה ובחודש אוגוסט התחיל לעבוד ב... - McCann Valley בתפקיד תקציבאי מדיה חברתית. לאחר כמה חודשי עבודה הוא קודם לתפקיד מנהל SEO. זו אחת ההצלחות היותר המרגשות שהיו לנו בתכנית!

ככל שיהיו יותר שיתופי פעולה בין התכניות השונות נוכל להגיע לעוד הצלחות נהדרות כמו זו.

איך זה עובד: 

מטרת התכנית:

תכנית "טאלנט דיגיטלי" פותחה על מנת לבנות מודל לפיתוח הכשרות מקצועיות, תוך איתור ועדכון של מקצועות לימוד בתחומי ההי טק בהתאם לקצב המשתנה של שוק העבודה.

מרכיבי התכנית:

  • קורסים והכשרות מקצועיות בתחומי ההי-טק והדיגיטל, המיועדים לאוכלוסיות מגוונות. הכשרות מקצועיות קצרות וממוקדות למקצועות מבוקשים. התכנית כוללות גיוס מועמדים, מיון, הכשרה מקצועית יחד עם כישורים רכים וסיוע בהשמה.

  • סיוע לממשלה ביצירת מנגנון לזיהוי מקצועות חדשים ובניית הכשרות בתחומים האלה.

 

צוות ומבנה עבודה:

  • מנהלת פרויקט בפועל

 

התכנית במספרים:

  • בפיילוט לקורס PPC באוגוסט 2016 - היו 15 בוגרים, מתוכם 60% עובדים בתחום.

  • ב-2017 נפתחו  7 קורסים בארבעה מקצועות שונים - PPC + SM + SEO + DATA

  • בכל הקורסים יש 127 בוגרים עם 8% פרישה ו-56 השמות.

  • תמהיל אוכלוסיות של המשתתפים -חברה ערבית - 30%, תושבי פריפריה 33%, חברה חרדית - 9%, קהילה אתיופית - 20% ואנשים עם מוגבלות - 9%.

מחקרים ופרסומים: 

אתר תכנית טאלנט דיגיטלי

טאלנט דיגיטלי - בונים כשרונות לדיגיטל 

 

 

 

צור קשר: 
מנהלת התכניות בתבת: נטלי נהיר natali.talent@gmail.com