אירוע סיום והצגת פרויקטים קהילתיים לתכנית light up של מנהיגות נשים ערביות.

"כאן ועכשיו אנחנו מציינים את נקודת הסיום ואת נקודת ההתחלה בתכנית לייט-אפ שמטרתה לבנות מנהיגות נשית ראשונה מסוגה, לנפץ את תקרת הזכוכית ולשנות את פני החברה.

התחלנו לפני כשנה ביישום תכנית לייט-אפ, שמבחינתי הינה חלום משותף לכולנו כחברה ערבית. 20 נשים ערביות מוצלחות ממגוון הזירות, פוליטיקה, אקדמיה, חברה ועוד, השאירו את חותמם האישי בתחומי הפעילות והעיסוק שלהן, למרות זאת, תקרת הזכוכית פגשה אותן באמצע הדרך ומנעה מהן להגיע לפסגה שהם שואפות אליה. מכאן, נולד הרעיון העומד מאחורי התכנית, לנפץ את תקרת הזכוכית, וליצור מנהיגות נשית שתהווה מודל חיקוי ומקור השראה עבור שאר הנשים. היום אנחנו חוגגים את מפגש הסיום שכולל הצגת הפרויקטים הקהילתיים האדירים שהמשתתפות הובילו במהלך תקופת התכנית, אך זו גם נקודת ההתחלה לשינוי המציאות ולראות נשים ערביות שמגיעות לדרגים הבכירים ביותר בכל תחום ותחום, שיהוו מודל חיקוי לשאר הנשים, במיוחד הבחורות שעדיין בתחילת דרכן.

כולי גאווה בנשים אלו, במה שהשגנו ובמה שנשיג בעתיד הקרוב והרחוק"

נע'ם סמארה
מנהלת תכנית לייט-אפ
ג'וינט ישראל

 

סאנה בריטבסקי, משנה למנכ"ל קרן פרס בראשי (הגוף התורם) :

"רבות נעשה בישראל על מנת לעזור לנשים מהשכבות החלשות וסיוע במאמצי הישרדות, ייחודיותו של המיזם הנוכחי הינו במינופן של נשים "רגילות" כביכול מן השגרה אל הישגים והגשמה העצמית. אין דבר מרגש אותי יותר מאשר לראותן עולות לגדולה ומצליחות, כאשר הן עצמן הופכות מובילות דעת קהל ומנטרויות לנשים שיבואו בעקבותיהן."   

 

להרשמה לאירוע הסיום לחצו כאן.

 

קצת על התכנית :

לייט אפ הינה תכנית בין משרדית בניהול הג‘וינט, ששמה לה כמטרה לשים בקדמת הבמה נשים ערביות מובילות, מנהלות בכירות ומנהיגות.

יוזמה זו באה לטפל בבעיית תת ייצוגן של נשים ערביות בישראל, בתפקידי ניהול בכירים, בארגונים גדולים בסקטור העסקי, הציבורי והפרטי.
נשים ערביות מכהנות בתפקידי ניהול בכירים ביחס של 1:3 בהשוואה לנשים יהודיות, או במילים אחרות, על כל מנהלת ערבייה בכירה אחת, יש שלוש מנהלות בכירות יהודיות.
חשוב להדגיש שנתון זה  כמעט ולא השתנה בשנים האחרונות, למרות גידול דרמטי בשיעורי ההשכלה הגבוהה בקרב נשים ערביות.

למה זה בעצם קורה?
- מיעוט  מקורות השראה ומודלים לחיקוי שנשים ערביות יכולות לאמץ ולצעוד בעקבותיהם, מאחר ויש מעט מאוד מנהלות ערביות בכירות
- העדר מוביליות חברתית תעסוקתית  תוך דורית ובין דורית כאחד של נשים ערביות:

מצד אחד – קשה להן להתקדם לתפקידי ניהול כי כל מי שעושה זאת נאלצת “לשחות נגד הזרם” ולהיות חלוצה על כל הקשיים המשתמעים מכך.
מצד שני – כשרובן המכריע של הנשים הערביות בישראל, מביטות על אימן או סבתן, הן מבינות שגם נשות דורות העבר, כמעט ומעולם לא השתלבו בתפקידי ניהול.

כתוצאה מהלך רוח זה, רוב הנשים הערביות בארץ אינן ממצות את הפוטנציאל התעסוקתי שלהן . הן מסתפקות על פי רוב במשרות כניסה בסיסיות במטרה להתפרנס, במקום למצות את יכולותיהן האמתיות ולפתח קריירה משמעותית.

לייט אפ הינה תכנית נועזת מהפכנית,  ששמה לה למטרה לשנות את הסטטוס קוו הזה ע“י הכשרה של מנהלות ערביות בכירות שיהוו מודלים חיים לחיקוי עבור אלפי נשים ערביות שיצעידו את החברה הערבית כולה לעתיד טוב יותר