כ-30 עסקים מהגליל פתחו חנויות אונליין וימכרו את מוצריהם ברחבי העולם

eBay ישראל, ג'וינט-תבת ומשרד העבודה והרווחה חברו יחדיו למימוש תכנית ה-Retail Revival של eBay העולמית, הפועלת למינוף ולצמיחה של עסקים קטנים באמצעות מסחר מקוון.

במסגרת תכנית ההכשרה שהעניקה eBay לחמישים בתי עסק קטנים מאזור הגליל, בשיתוף תכנית ״לינק״ של ג׳וינט-תבת ומשרד העבודה והרווחה וכן מרכזי התעסוקה ״ריאן״ מיסודם של ממשלת ישראל והג׳וינט, נפתחו 30 חנויות און ליין חדשות  ו-20 נוספות נמצאות בתהליכי פיתוח מתקדמים. החנויות רובן ככולן מתחומי אופנה, תכשיטנות, קוסמטיקה, סבונים ומוצרים על בסיס שמן זית.

התכנית כללה ממערך הדרכות מקיף של 5 מפגשים, אשר הקנו לבעלי העסקים המקומיים כלים להקמת חנות מקוונת ב- eBay וכן תוכנית ליווי אישית ע"י מומחי eBay, הרצאות העשרה, והטבות ייחודיות למשתתפים, חשיפה וקידום.

במסגרת התכנית העולמית של ענקית המסחר המקוון, אשר יושמה בהצלחה במדינות שונות בארה"ב, קנדה, בריטניה ורוסיה, הציבה לעצמה החברה יעד שאפתני לקדם השתלבות חברתית ותעסוקתית בגליל באמצעות יצירת קהילת מסחר אלקטרוני. תכנית ההכשרה הנה פרויקט חברתי ייחודי, אשר מצטרף לשורה של השקעות שמבצעת eBay בישראל על מנת לקדם את קהילת העסקים הקטנים ולעודד ייצוא וחדשנות. 

מנהלת מחלקת פיתוח עסקי ב-eBay לאזור ישראל ומזרח אירופה, אנה פלקין, אמרה עם סיום הקורס, "אני גאה ונרגשת מתוצאות תכנית ההכשרה Retail Revival בישראל. התכנית נתנה הזדמנות לבעלי העסקים הקטנים בגליל לעלות לדרך המלך, המובילה לכח הקנייה העצום של eBay הכולל יותר מ-179 מיליון קונים פעילים מכל העולם. מדובר במנוף עסקי לבעלי העסקים בגליל ואני שמחה כל כך שהם אכן נרתמו למשימה. זו דוגמה נהדרת לבעלי עסקים בכל הארץ לדרך בה ניתן ליצור הזדמנויות חדשות בתחום האיקומרס".

מנכ״לית ג׳וינט-תבת, עינב אהרוני-יונס, אמרה כי "החזון והמומחיות של ג'וינט-תבת לחיבור אוכלוסיות מגוונות info-icon לשוק העבודה מתחבר היטב ובטבעיות עם המטרה של eBay להגדלת מספר העוסקים בסחר מקוון בקרב אוכלוסיות מרוחקות. שיתוף פעולה זה רותם את כלי המסחר המקוון המובילים של eBay ומנגיש אותם לפריפריה החברתית והגיאוגרפית של מדינת ישראל. כך אנו יוצרים גשר באמצעות פלטפורמות העסקה חדשניות ודיגיטליות, התואמות את עולם העבודה המשתנה".

למטה מימין: מוטי אליאב, מנכ"ל איביי ישראל | למטה במרכז: אלה בר דוד, זרוע התעסוקה משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים | למטה משמאל: עינב אהרוני-יונס, מנכ״לית ג׳וינט-תבת