מנטורינג לאנשים עם מוגבלויות במשרדי המשפטים וראש הממשלה

השבוע הסתיים המחזור החמישי של תכנית מנטורינג לליווי אנשים ומוגבלויות וכבר החל המחזור השישי. "התהליך עם המנטור סייע לי מאוד!", מספרת אחת המשתתפות במחזור שהסתיים זה עתה, "מצאתי עבודה, אבל מבחינתי זו לא הייתה המהות של התהליך, אלא העבודה העצמית, הסבלנות, למידת שיווק, יעילות ואיך ללמוד מכל טעות. זה משהו שעזר לי מאוד. המנטור שלי גם עשה לי סימולציות עם אנשים אחרים במשרד שלו וגם הם נתנו לי פידבקים. בראיונות עבודה אליהם הגעתי, מעסיקים אמרו לי שאהבו את המכתב שכתבתי בעצתו של המנטור שלי: הוספתי מכתב שבו הסברתי וסינגרתי על עצמי מבחינת המגבלה. שיקפו לי שזה מאוד עזר להם לדעת איך להתייחס אלי בראיון מבחינת הנגשה וכן הדגיש את האיכויות שלי".

תכנית מנטורינג לאנשים עם מוגבלות כוללת תהליך בן חצי שנה. בתחילתו, עוברים המנטורים הכשרה קצרה בה הם מקבלים כלים אימוניים לתעסוקה. לכל מנטור מצמידים משתתף, מי שמחפש עבודה או שרוצה להתקדם במקום עבודתו. כל זוג של מנטור ומנטיס נפגש אחת לשלושה שבועות במקום עבודתו של המנטור. במהלך הפגישות עובדים ומתאמנים על חיפוש עבודה, כתיבת קורות חיים, סימולציות על ראיונות עבודה, הכרות - אילו מיומנויות צריך העובד, איך להשתלב בסביבת עבודה חדשה ועוד.

במחזור שהתקיים במשרד המשפטים והסתיים, השתתפו 19 זוגות של מנטור ומנטיס (משתתף). במחזור שהחל במשרד הממשלה ישתתפו 17 זוגות.