פתרונות ושירותים למעסיקים

ג'וינט ישראל-תבת (תנופה בתעסוקה) מפתחת מגוון שירותים חברתיים שנועדו לסייע ביציאה ממעגל העוני על ידי שילוב וקידום בתעסוקה. מאז הקמת תבת בשנת 2006, השפיע הארגון על למעלה מ-260,000 איש ואישה, ביניהם, נשים וגברים מהחברה החרדית, החברה הערבית, אנשים עם מוגבלות, עולים, מבוגרים, צעירים חסרי אופק תעסוקתי ועוד.

במהלך שנות פעילותה, ג'וינט ישראל-תבת פיתחה אקוסיסטם בתחום התעסוקה בישראל, תוך שותפות עם ממשלת ישראל, המגזר העסקי, המגזר השלישי והאקדמיה. שיתופי הפעולה שלנו עם מעסיקים הם צעד אסטרטגי במטרה לייצר מענה לביקושים בשוק העבודה.

כלים ארגוניים למעסיקים

1. תכניות תבת כמקור גיוס

אנו בתבת מציעים מקור לכוח עבודה איכותי ומגוון, המתאים לכל תשתיות התעסוקה שהוקמו בתבת: הכשרות מקצועיות למקצועות נדרשים, סיוע בשילוב עובדים ובמניעת תחלופה.

ברוב תכניות התעסוקה של תבת פועל "רכז קשרי מעסיקים info-icon", שתפקידו ליצור קשרים עם מעסיקים ולתווך בין מעסיקים למועמדים, תוך כדי סיוע באיתור מועמדים, ליווי ובניית התאמות לתהליכי גיוס מגוון.

במקרים בהם חסר כוח עבודה מתאים לתפקיד, באפשרותו של רכז קשרי המעסיקים להפנות לרכז הכשרות מקצועיות וביחד לייצר מענה ייחודי למעסיק. לרכזי קשרי מעסיקים info-icon גם ידע במגוון הכלים הממשלתיים התומכים במעסיקים, ויש אפשרות להתייעץ עמו.

תכניות תבת פועלות בפריסה ארצית ובישובים שונים ברחבי הארץ. חלק מתכניות תבת מכוונות לעבודה עם ארגונים ומעסיקים, ומטרתן לפתור בעיות בהן נתקלים מעסיקים, כמו למשל מחסור בהכשרות מקצועיות מתאימות, קידום ושימור עובדים בתפקידי כניסה וגיוס תמיכה בעובדים בעלי מוגבלויות. בהתאם לביקוש בשטח, ובמידת האפשר, ניתן לשקול להרחיב את הפעילויות לאזורים נוספים.

לרשימת תכניות תבת עם מעסיקים

2. סדנאות גיוון

בתבת אנו מפתחים ומעבירים סדנאות לגיוון בתעסוקה, המותאמות לצרכים ולתחומי הפעילות של מעסיקים שונים. בסדנאות נעשה חיבור בין נציגי האוכלוסייה המשתלבת בארגון לבין נציגי המעסיק, חיבור שמאפשר שיח על דילמות, מאפיינים תרבותיים, סוגיות ניהול ועוד. בסדנאות נדונים בפירוט מחזור חיי העובד בארגון: איתור, מיון, גיוס, ניהול ושימור, כולל פירוק החסמים התרבותיים ומתן מענה מתאים.

3. יעוץ מותאם אישית

תחומי הייעוץ של תבת מקיפים את כל מחזור חיי העבודה בארגון, כולל איתור מיון וגיוס עובדים, קבלה לעבודה, שימור וקידום עובדים, תכנון הכשרות מקצועיות, קשרים עם הקהילה, אחריות חברתית, גיוון בתעסוקה info-icon וקשרי ממשל. המענה לכל מעסיק מותאם אישית, תוך זיהוי צרכים נוספים הדורשים טיפול, ותפירת פתרונות מותאמים. ההתייחסות כוללת גם כלים נוספים שתבת מפתחת עבור מעסיקים.

 

סיורים וכנסים

בנוסף לכלים ולתכניות התעסוקה, במסגרת שיתוף פעולה עם ארגון מעל"ה, מוציאה תבת סיורים למעסיקים אחת לשנה. מטרת הסיורים לשתף בעשייה בשטח. ארבעה סיורים בפריסה ארצית, מאפשרים למעסיקים ללמוד איך נעשה שילוב נכון של אוכלוסיות מגוונות info-icon, תוך היכרות עם אנשי המקצוע המפעילים את השירותים/תוכניות בשטח.

 

ידע וכלים

עולם העבודה המשתנה מאתגר את המעסיקים מבחינה מקצועית ומייצר דיאלוג חדש עם העובדים. תבת מפתחת כלים, ידע ומענים לצרכים הללו.

לחצו כאן לקריאת חומרים נוספים

 

יצירת קשר

על מנת לקבל פרטים נוספים, להתייעץ ולשאול, מוזמנים לשלוח מייל: infotevet@jdc.org