חילופי מנכ"ליות בג'וינט-תבת

עינב אהרוני-יונס תחל את תפקידה כמנכ״לית ג׳וינט-תבת לקראת סוף אוגוסט 2018. אהרוני-יונס, מנכ״לית קודאק ישראל ומנהלת החדשנות העולמית של קודאק, תחליף את ד״ר סיגל שלח, שמונתה למנכ״לית ג׳וינט ישראל, האישה הראשונה בתפקיד.

עינב אהרוני-יונס מגיעה לג׳וינט-תבת עם ניסיון רב מהמגזר העסקי. בתפקידה האחרון שימשה כמנכ״לית קודאק ישראל ומנהלת החדשנות של קודאק העולמית. במקביל, כיהנה כדירקטורית בחברת השקעות הביו-טק Israel-China Biotechnology Investments, כמו גם חברת ועד מנהל בעמותת בוגרי 8200. אהרוני-יונס, בעלת תואר ראשון במשפטים וראיית חשבון ותואר שני בפילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית מאוניברסיטת תל אביב. את הניסיון העשיר שלה תביא לתפקידה החדש בג׳וינט-תבת, על מנת לפתח מודלים ופיילוטים חברתיים בתחומי התעסוקה כדי להתמודד עם אתגרי עולם העבודה העתידי, כמו גם עידוד גיוון וקידום תעסוקתיים.

ד"ר סיגל שלח תחל את תפקידה כמנכ״לית ג׳וינט ישראל באוגוסט הקרוב, ותוביל את הארגון לתהליך של תכנון אסטרטגי חדש והיערכות לשנים הקרובות, במסגרתו ייבחן ג׳וינט ישראל את האופן הטוב ביותר לייצר אימפקט חברתי ברמה הלאומית.

ג׳וינט-תבת היא שותפות בין ג׳וינט ישראל וממשלת ישראל, לפיתוח תוכניות חדשניות לקידום אוכלוסיות מגוונות info-icon וצמצום פערים באמצעות שילוב וקידום בתעסוקה. השותפות, אשר הוקמה בסוף 2005, פיתחה לאורך השנים את המודלים העומדים בבסיס השירותים החברתיים והתעסוקתיים כיום, בהם רשת מרכזי מפתח לתעסוקת חרדים, למעלה מ-20 מרכזי ריאן לקידום תעסוקה באוכלוסייה הערבית הדרוזית הבדואית והצ׳רקסית, תוכניות תעסוקה למרחב הכפרי ומועצות אזוריות, תוכניות תעסוקה לאנשים עם מוגבלות ועוד.

ג'וינט ישראל הוא מרכז הפיתוח החברתי של ישראל. מאז היווסדו בשנת 1914, השקיע הג'וינט למעלה מ-10 מיליארד ₪ בפיתוח החברתי של ישראל. הארגון מפתח שירותים חברתיים בשיתוף הממשלה, הרשויות המקומיות ושותפים נוספים, למען האוכלוסיות הפגיעות ביותר בישראל: ילדים במצבי סיכון, האוכלוסייה המזדקנת, בלתי מועסקים ואנשים עם מוגבלות. בעולם, הארגון פועל ביותר מ-70 מדינות ומספק רשת ביטחון חברתית ליהודים במצוקה, מחזק ובונה קהילות יהודיות ומספק שירותי סעד והצלה בעת משבר ואסון ברחבי הגלובוס.

מימין: עינב אהרוני-יונס, משמאל: ד"ר סיגל שלח

צילום ד"ר סיגל שלח: קרן בן ציון-גפני | צילום עינב אהרוני-יונס: אריק סולטן