רמפה

רמפה

שירה בן מנחם, נשואה + 2 (אחד מהם חייל), כל חיי עבדתי בעיקר כמטפלת בקשישים בבתי אבות. לפני מספר שנים חליתי במחלת הסרטן, וזו הייתה תקופה קשה מאוד, אך למרות שניצחתי את המחלה והחלמת, נאסר עליי לשאת משקלים כבדים ולעבוד בעבודות פיזיות. לכן נאלצתי לעזוב את העבודה בבית האבות והתקבלתי לעבוד בסופר פארם". 
הקשיים של שירה לא תמו רק בהרעת מצבה הבריאותי ואיבוד מקום עבודתה הקודם, היא נדרשה לסייע בטיפול אביה המבוגר והחולה, מה שלבסוף הוביל לפיטוריה גם ממשרה זו. במשך למעלה משנה נותרה שירה בביתה ללא עבודה או תעסוקה הולמת. באחד מביקוריה בלשכת התעסוקה, הוצע לה להפגש עם אושרי, רכז  תעסוקה מהתכנית רמפה. 
אושרי לנקרי, נשוי + 2, יליד העיר עכו, בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, עוסק בתחום החברתי למעלה מ-6 שנים ומזה כשנתיים משמש כרכז התכנית בעיר. אושרי מספר מעט על תפקידו: "אחת לחודש אני מגיע ללשכת התעסוקה בעיר ועורך ראיונות, כאשר אני ממיין ומי שנמצא מתאים לתכנית מזומן אלי לפגישת המשך תהליך." 
 
"שירה שתחילה היססה מלהיפגש איתי, לא הפסיקה לבכות בשתי הפגישות הראשונות." רוב האנשים היו אולי נרתעים, אך לא אושרי, הוא מספר בהתרגשות: "בדיוק בגלל זה היא ממש נכנסה לי ללב, גם צריך להבין, מדובר באישה שהיא אמא לילדים שממש רוצה לעבוד. היא לא מתפנקת ולא מוותרת לעצמה, היא אמרה לי 'אני לא עושה בעיות- מה שאומרים לי אני עושה.'  המוטיבציה הגבוהה שלה מאוד סייעה, ויחד עם רשות מקדמת תעסוקה בעכו חיפשנו כל מיני מקומות תעסוקה שיתאימו ליכולות של שירה וגם למגבלה שלה להרים משאות כבדים." 
שירה מוסיפה: " המשכתי להפגש עם אושרי ויחד חיפשנו עבודה, הוא סייע לי בכתיבת קורות החיים, הכין אותי לקראת ראיונות העבודה עד שהגענו לרמי לוי." 
משום שאושרי היה כ"כ בטוח במוטיבציה של שירה וביכולות שלה, הוא הציע לסניף שיעסיקו את שירה אפילו לתקופת ניסיון, אושרי הבטיח להם שמדובר בבחורה רצינית ושהם לא יצטערו! מהר מאוד הבינו גם בסניף שמדובר בבחורה אחראית, רצינית ומסורה וקיבלו את שירה כעובדת קבועה מן המניין.
מזה כחצי שנה שירה עובדת כקופאית בסניף רמי לוי בעיר במשרה מלאה, היא מספרת בהתלהבות על היציאה מהבית וחזרה לשוק העבודה: " כיף לי לצאת מהבית ולהתפרנס, ההרגשה הכללית הרבה יותר טובה- אני מכירה אנשים  ואל סגורה בתוך הבית 24 שעות. אושרי בן אדם טוב." 
על אושרי יש לה רק מילית חמות: "אושרי הוא בן אדם מאוד טוב, סבלני ואוהב לעזור לאנשים, בשבילי הוא עשה שמיניות ב אויר כדי שאמצע עבודה!".  
אושרי לא נשאר חייב ומגלה לנו ששירה זכתה בתואר קופאית מצטיינת " היא זכתה במקום הראשון במכירת מברשות שיניים ומשמשת דוגמא ומקור לגאוות הסניף!". 
 
צילום: דן חיימוביץ 
 
תכנית: