סיפתח- מנגישים קריירה לאקדמיה

סיפתח- מנגישים קריירה לאקדמיה

 
אוכלוסיות יעד
0
 
שלב פיתוח
 
 
שותפים
0
 
מוקדים בארץ
0

על התכנית

מניתוח הסקר החברתי משנת 2012, עולה כי שיעורי התעסוקה של אנשים עם מוגבלות, בגילאי 25-64 להם השכלה אקדמית עומדים על 77.1%. נתונים אלו גבוהים בהרבה בהשוואה לאנשים עם מוגבלות נעדרי השכלה אקדמאית או שטרם סיימו את לימודיהם (55.1%). 
למרות הגידול במספר הסטודנטים עם מוגבלות בהשכלה גבוהה ובתכניות הכשרה, מתחיל להתקרב לממוצע של שיעורי ההשכלה בקרב צעירים ללא מוגבלות, השפעות אלו באות לידי ביטוי באופן מוגבל בשוק העבודה. 
ממצאי מחקרים מצביעים על כך שמספר שנות הלימוד הוא בין המנבאים החשובים בשילוב אנשים עם מוגבלות במעגל העבודה. למידה ממודלים בעולם הביאה להבנה כי נדרש פיתוח של שירות רב-נכותי ייחודי שייתן מענה מלא לצרכיהם של סטודנטים עם מוגבלויות ויסייע בהסרת החסמים הרבים  העומדים בפניהם במהלך לימודיהם. 
לשם כך, חברו יחד המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד העבודה והרווחה בשיתוף עם ג'וינט ישראל- תבת לפיתוח שירות ייעודי לסטודנטים ובוגרים המעוניינים להשתלב בעבודה בדגש על סטודנטים לקראת סיום התואר.
מוקד הפעילות  של השירות ניתן במרכז הכוון לקריירה של המוסד האקדמי אשר יפעל בשיתוף פעולה עם מרכז התמיכה לסטודנטים שיהיה אחראי על איתור הסטודנטים הרלוונטיים. כל סטודנט או בוגר שיצטרף לתכנית יזכה לליווי פרטני, סדנאות והדרכות שיסיעו לו להשתלב בשוק התעסוקה. 
 
פרטים ליצירת קשר במוסדות האקדמאים: 
איה זקן - רכזת אזור מרכז: אוניברסיטת אריאל והקריה האקדמית אונו  0523434432- ayaz@jdcnet.org
יעל מנגל - רכזת אוניברסיטת בן גוריון בנגב - mangely@bgu.ac.il - 0546329401
לירון פינטו -רכזת אזור מרכז: המכון הטכנולוגי בחולון- HIT והמכללה למנהל קמפוס ראשון לציון lironpi@jdcnet.org - 0528251253
סיון כהן בלנק - רכזת אזור דרום: מכללת ספיר והמכללה האקדמית אחוה)sivanc@jdcnet.org - 0528882417
 

שותפים

אוניברסיטת אריאל בשומרון

להאתר האוניברסיטה לחצו כאן 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב

לאתר האוניברסיטה לחצו כאן 

המטה לשילוב אנשים עם במשרד הכלכלה

לאתר המטה במשרד הכלכלה לחצו כאן 

המכללה האקדמית אחווה

לאתר המכללה האקדמית אחווה לחצו כאן

המכללה האקדמית ספיר

לאתר המכללה לחצו כאן 

המכללה למנהל

לאתר המכללה לחצו כאן

סיפורים מהשטח

מוקדים בארץ