מרכזי ריאן

מרכזי ריאן

 
אוכלוסיות יעד
0
 
שלב פיתוח
 
 
שותפים
0
 
מוקדים בארץ
0

על התכנית

מרכזי התעסוקה ריאן פותחו על ידי ג'וינט ישראל-תבת בשיתוף משרד הכלכלה, משרד ראש הממשלה, המשרד לשוויון חברתי, יד הנדיב ומופעלים באמצעות עמותת אל פאנר.
שיעור השתתפות הנשים הערביות בשוק העבודה בישראל עומד על 31% בלבד, זאת לעומת 70% השתתפות בקרב נשים מהמגזר היהודי. בקרב הגברים, שיעורי ההשתתפות מעט יותר דומים, אך כאשר גבר ערבי יוצא לעבוד הוא בממוצע ירוויח 43% פחות מהמשכורת הממוצעת של גבר יהודי שאיננו חרדי. לכן אין זה פלא ששיעור העוני בקרב משפחות מהמגזר הערבי עומד על 57%, כלומר 27% מכלל המשפחות העניות בישראל הן מהמגזר הערבי. 
מטרת מרכזי ריאן היא לסייע בהשתלבותם וקידומם בשוק התעסוקה של גברים ונשים מהמגזר הערבי, זאת על מנת להעצים את החוסן החברתי-כלכלי  והפחתת העוני בקרב המגזר. 
21 המרכזים הפרושים ברחבי הארץ מירכא שבצפון ועד לערערה בנגב שבדרום, מציעים לאוכלוסייה הערבית שרותי הכוונה תעסוקתית, הכשרה מקצועית, והשמה, בליווי פרטני לאורך שלוש שנים. מסלול הפיתוח האישי, כולל הדרכות החל מעברית תעסוקתית ויסודות המחשב ועד להכשרות מקצועיות כגון ניהול רשתות תקשורת, טבחות, מפעילי CNC, ורתכות. בהמשך, פועל צוות המרכז להשמת המשתתפים, עוקב, מלווה ומסייע בהשתלבותם במקומות העבודה.
 

חומרים מקצועיים

שותפים

המשרד לשוויון חברתי

לאתר המשרד לשוויון חברתי לחצו כאן

יד הנדיב

לאתר יד הנדיב לחצו כאן

משרד הכלכלה והתעשייה

משרד הכלכלה והתעשייה הוקם בשנת 1949 בשם "משרד התעשייה", המשרד הוא אחד המשרדים הכלכליים ובו מרוכזים כלים לעידוד הצמיחה הכלכלית של ישראל.  לאתר משרד הכלכלה לחצו כאן 

משרד ראש הממשלה

לאתר משרד ראש הממשלה לחצו כאן 

סיפורים מהשטח

מוקדים בארץ